Ochronniki słuchu zdobycie deszczowej góry na strzelnicy dla strzelców sportowych i myśliwych są ważną częścią ekwipunku. Strzały są bardzo bolesne. Natężenie impulsu dźwiękowego od wystrzału zwykle przekracza 150 dB, a czasami dochodzi do 180 dB. To więcej niż ilość generowana podczas startu samolotu odrzutowego. To może być bardzo niebezpieczne.

Dlaczego tak ważne są ochronniki słuchu?

Ochronniki słuchu na strzelnicy są konieczne. Nazbyt długie narażenie na hałas podczas strzelnic i polowań, zwłaszcza podczas strzelania w dużej liczbie, może spowodować trwałą utratę słuchu. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia ochrona uszu strzelca, zarówno na zewnątrz, jak i na strzelnicach zamkniętych.

Czym odznaczają się ochronniki słuchu?

Dla strzelców, którzy nie lubią używania stoperów, przydadzą się specjalne ochronniki słuchu. To ochraniacz na uszy w kształcie dużej słuchawki, więc czasami nazywa się go słuchawką strzelającą. Posiada specjalną konstrukcję, dzięki której można ją wygodnie nosić przez długi czas. Różni się od zwykłych ochronników słuchu stosowanych w branży. W głównej mierze szerokość pałąka jest znacznie poszerzona, wyposażona w miękką wyściółkę, a pręty pałąka sprężynują niezależnie, zmniejszając uczucie ucisku w zależności od kształtu głowy. Szeroka, miękka uszczelka czaszy skutecznie i wygodnie uszczelnia ucho, jednocześnie zmniejszając nacisk na małżowinę uszną. Niskie zawieszenie czaszy, która nie ma występów i skośne dno, ułatwia strzelanie z długich broni. To jest bardzo ważne. Dzieje się tak dlatego, że podczas strzelania z długiej broni twarz strzelca jest w bliskim kontakcie z lufą, a normalny przemysłowy ochraniacz zsunie się z ucha. Dostępne są różne rozmiary i kolory. Wymienne zestawy higieniczne i materiały łatwe do czyszczenia pomagają zapobiegać infekcjom kanału słuchowego.